Poročilo s 3. dirke ECC 2017 – Verd 21.5.2017

Čisto drugačen Enduro Cross Country

Letos drugič, a upamo, da bomo VERD lahko vsako leto vpisali v koledar dirk. Nekateri ga marajo, nekateri ne, eni ljubijo, drugi sovražijo, a dejstvo je, da je VERD nekaj posebnega. Dirkanje v kamnolomu v pesku, kamnu, skalah in sipinah je nekaj drugega kot dirka na motokros progi. V bistvu je najbližje Extrem Enduro dirkam, katera se prav tako izvajajo tam, a je dirka takrat na drugi trasi. Dirke se je udeležilo 142 tekmovalcev, kateri so skupaj z nami v soboto zvečer pogledovali v nebo in upali da se napovedi uresničijo in so se, v nedeljo nas je cel dan spremljalo lepo sončno vreme!

Prvi štart, kot vedno, 4 kolesniki, so pričeli ob 9:00 in po 60 minutah je zmagal Tomaž Lešnik, kateremu s podobnimi vožnjami do konca sezone zagotovo ne uide lovorika zmagovalca. Marko Jager je tekmovanje zaključil predčasno, na žalost, saj smo se veselili njegova atraktivne vožnje in borbe za višja mesta v skupni razvrstitvi.

Vožnje v kategorijah Bronze in Women so začinili malce zahtevnejši vložki, zato so imeli nekateri tekmovalci v ogrevalnem krogu nekaj težav, a so kasneje med dirko lepo speljevali tudi težje dele. Dejstvo je, da so Enduro Cross Country tekmovanja namenjena začetnikom in da se na dirkah, tudi ob pomoči sodnikov, Track inšpektorjev in boljših tekmovalcev veliko naučijo, in jih kasneje niti podobno zahteven teren ali situacija ne preseneti več. Med skoraj 50 amaterji je zmagal JAMŠČEK LUKA, med dekleti pa PERNUŠ KATJUŠ.

Kategorijo Silver, četrti štart dneva je začela kategorija ENDURO, za katere je bila to druga dirka dneva, saj so že odvozili 60 minut s kategorijo DIAMANT. V kategoriji Silver je že tretjič ponovno zmagal KRISPEL Ernst, za dobro minuto pred zasledovalcem. V kategoriji Veteran Silver ARNUŠ Boštjan, v kategoriji Veteran 50 KERMAVNER Boštjan, v kategoriji Enduro ponovno, kot zadnjih kar nekaj dirk ROBEK Gregor, v kategoriji Team pa dvojica POHAR VID – KNIFIC GAŠPER. Tekmovalci teh kategorij vozijo 90 minut.

V elitni kategorij Diamant smo morali prvi štart ponoviti, saj je nekaj tekmovalcev skrajšalo prvi ovinek. Po ponovljenem štartu, sta se za prvo mesto borila MULEC Toni in ŠPINDLER Miha, a na koncu je slavil Miha, ki mu kot bolj ležijo bolj ekstremne proge. Oba tekmovalce sta prikazala skoraj neverjetno vožnjo, saj je na nekaterih delih ob njuni vožnji gledalcem dobesedno zastal dih! V kategoriji GOLD je zmagal SCHEIFLINGER CHRISTIJAN, v kategorije VETEREAN Gold pa skoraj domačin, VRHOVC Aleš.