Poročilo z 2. dirke ECC 2017 – Žiri 6.5.2017

Prava dirkaška klima tudi v Žireh

Takorekoč stalnico med organizatorji Enduro Cross Country prizorišč Žiri, je tokrat obiskalo rekordno število tekmovalcev, 178 vseh skupaj. Odlično vreme, super podlaga, ravno prav namočena zaradi dežja nekaj dni pred prireditvijo in pravo dirkaško vzdušje, je naredilo dirko pravi spektakel, kakršnih si res lahko samo želimo. Organizator je pripravil odličen teren, z dovolj težkimi vložki in lepo pripravljeno progo.

4 kolesniki so pričeli po urniku, vseh 16 je štartalo v 3 kategorijah, Quad Gold, Quad 4×4 in Quad Bronze. Veseli nas tudi “povratnik” Marko Jager, ki je pokazal da tudi po letu in več premora nima konkurance v svojem razredu, zmagal svoj razred in se tudi v skupnem seštevku povzpel na skupno trejte mesto.

Vožnje v kategorijah Bronze in Women trajajo 60 minut, na progi kot je bila v Žireh je ravno prav, saj je bila večina tekmovalcev po končani dirki vidno utrujena. 56 tekmovalcev se je prijavilo v kategorijo Bronze, v skupini punc se je dirke udeležilo 5 tekmovalk. Med amaterji je slavil LIČAR Jure, med puncami pa SRŠEN Klara.

Kategorijo Silver je začelo 32 tekmovalcev, kategorijo Veteran Silver pa kar 16 tekmovalcev, 7 endurašev in kar 8 dvojic. V kategoriji Silverje je ponovno zmagal KRISPEL Ernst, a le za dobre 3 sekunde pred zasledovalcem. V kategoriji Veteran Silver domačin BOGATAJ Jernej , v kategoriji Veteran 50 PETRONIO Franco, v kategoriji Enduro ponovno, kot zadnjih kar nekaj dirk ROBEK Gregor, v kategoriji Team pa dvojica AHAČIČ Ervin in MEGLIČ Miha. Tekmovalci teh kategorij vozijo 90 minut.

V elitni kategorij Diamant, kjer tekmujejo najboljši enduro in MX vozniki, sta se za zmago podila MULEC Toni in KUTNAR Luka, takoj za njima pa še en MX voznik, MOLNAR Aljoša. V kategoriji Diamant je ponovno, tako kot na prvi dirki v Buzetu, prepričljivo slavil MULEC Toni, v kategoriji GOLD pa ŠVAB Jan, ki je tudi med vsemi Diamant in Gold vozniki dosegel kar 7. mesto.